hemayat
07 بهمن 1401 - 15:08

مدعیان آزادی بیان به دینی آسمانی توهین می‌کنند/ اسلام‌ستیزی غربی‌ها محکوم است

امام جمعه سمنان با بیان اینکه مدعیان آزادی بیان امروز به دینی آسمانی توهین می‌کنند که محبوب قلوب میلیون‌ها انسان است، اسلام‌ستیزی غربی‌ها را به‌شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، امام جمعه سمنان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان سمنان در مسجد امام خمینی (ره) این شهر، با اشاره به آخرین تحولات بین‌المللی و ملی اظهار کرد: در روزهای اخیر، شاهد رفتار اسلام‌ستیزانه دیگری از سوی غربی‌ها بودیم و آنها، این بار به ساحت مقدس قرآن کریم توهین کردند.

وی تصریح کرد: هتک حرمت به قرآن کریم در حالی صورت می‌گیرد که بررسی‌ها نشانگر ترویج دین مبین اسلام در قلب اروپا و آمریکاست و امروز اسلام‌خواهی در جهان به‌خوبی ترویج یافته است.

امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه مدعیان آزادی بیان امروز به دینی توهین می‌کنند که مظهر رحمت و مهربانی است، گفت: دین اسلام هر روز بیش از گذشته نزد مردم جهان محبوب و مقبول می‌شود و این امر سبب ناخرسندی دشمنانمان شده است.

مطیعی بیان کرد: هتک حرمت قرآن کریم نشانه اوج استیصال مدعیان آزادی است و این امر به‌خوبی نشان می‌دهد که محبوبیت این دین آسمانی تا چه اندازه رشد داشته و البته که این امر، برای دشمنان خوشایند نیست و آنها تلاش می‌کنند تا با این محبوبیت مقابله و مواجهه داشته باشند.

وی با بیان اینکه اسلام‌ستیزی همواره به ضرر خود غربی‌ها تمام شده است، اقدام اخیر در آتش زدن قرآن کریم را به‌شدت محکوم کرد و گفت: غربی‌ها امروز به بهانه آزادی بیان، به مقدسات میلیون‌ها نفر توهین می‌کنند و این قابل پذیرش نیست.

امام جمعه سمنان ادامه داد: اقدام منزجرکننده غربی‌ها در آتش زدن کلام الله مجید توسط هیچ انسان عاقل و آزادی‌خواهی در سراسر جهان پذیرفتنی نیست و شاهد بودیم که حتی در خود غرب، تعداد زیادی از مردم این اقدام مذبوحانه را محکوم کردند.

مردم؛ محور انقلاب اسلامی ایران

امام جمعه سمنان همچنین با اشاره در پیش بودن دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران، خواستار مردمی برگزار شدن برنامه‌های این دهه مبارک شد و گفت: ۱۲ بهمن، سالروز ورود بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به ایران است و این یوم‌الله ارزشمند باید به‌خوبی گرامی داشته شود.

مطیعی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با حضور و ظهور میدانی ملت ایران به پیروزی‌های بزرگی دست یافت و دستاوردهای آن امروز به‌خوبی مشاهده می‌شود؛ وظیفه اصلی همه ما این است تا این دستاوردها را برای نسل جدید کشورمان تبیین کنیم و فلسفه این انقلاب بزرگ را برای آنها توضیح دهیم.

وی تصریح کرد: نسل امروز تشنه دانستن تاریخ معاصر است و نباید در این عرصه کوتاهی کرد و لازم است تا تبیین دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی ملت ایران یکی از اولویت‌های جدی امروز باشد.

امام جمعه سمنان ادامه داد: دشمنان همواره دنبال کمرنگ کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند و می‌خواهند تا با ترویج الگوهای غربی که با فرهنگ ما همخوانی ندارد، اهداف خود را در ضدیت با انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران پی بگیرند.

مطیعی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران امروز با رویکردی جهان‌شمول پیش می‌رود و محدود به مردم چند شهر و چند استان کشورمان نیست؛ بلکه همه در آن سهم داشته‌اند و امروز هم با قوت، قلوب همه آزادی‌خواهان را در سراسر جهان تسخیر می‌کند.

وی تصریح کرد: رهبری امام خمینی (ره) یکی از مهم‌ترین مواردی است که در جریان پیروزی انقلاب اسلامی باید به‌خوبی برای نسل جوان تبیین شود؛ این انقلاب، اینک خار چشم بدخواهان شده و غربی‌ها از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دریغ نخواهند کرد.

پایان پیام/2249/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1000865